Neler yeni

Webmaster Forum - Türkiyenin Yeni Freelancer Platformu | TurkMasterz.com

Yeni nesil Webmaster & Freelancer forumumuz ile kullanıcılarımıza hızlı ve güvenilir ticaret sunuyoruz.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonucuna ilişkin açıklama: Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? (1 Viewer)

Turkmasterz Bot 

We ❤️ TurkMasterz
Konular
5,190
Türk Lirası
0₺
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonucuna ilişkin açıklama: Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları içi geri sayım sürerken resmi kaynaklardan açıklama geldi. Temmuz ayında gerçekleştirilen sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları e-Devlet sistemi üzerinden ilan edilecek. Peki, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

cHhDK34jmUC9GUwJQYedOg.jpg

Binlerce öğretmen adayının gözü kulağı Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek sözlü mülakat sonuçları duyurusunda. Temmuz ayında sözlü mülakatlara katılan adaylar, ağustos ayında mülakat sonuçlarının ilan edilmesini bekliyordu.
tJojD5Hd_0-b8gV7wkysVw.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmen istihdamına ilişkin yönetmelikte değişiklik yaparak atamalarda mülakatın ağırlığını yüzde 100'den yüzde 50'ye indirmişti.
FnsrCuJkOkWW897s3P_Zmw.jpg

Değişikliğin ardından, mülakat sistemine karşı olan sendikalar, siyasi parti temsilcileri ve milletvekilleri yönetmeliği Danıştay'a taşımıştı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, mülakata karşı açılan davalar nedeniyle sonuçları hala açıklayamadıklarını söyledi.
Dhy7vYt5dEqwjDz7RY8n-w.jpg

"Eğer davalar olmasaydı sonuçları geçen hafta açıklayıp, takvimi ilan etmiş olacaktık." açıklamasında bulunan Tekin, 1 Eylül sonrasını işaret etti. Telin, 1 Eylül'de yeniden mesaiye başlayacak Danıştay'dan gelecek kararı beklediklerini aktardı.

konuyu görüntüleyen kullanıcılar