Neler yeni

Webmaster Forum - Türkiyenin Yeni Freelancer Platformu | TurkMasterz.com

Yeni nesil Webmaster & Freelancer forumumuz ile kullanıcılarımıza hızlı ve güvenilir ticaret sunuyoruz.

Haber Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli personel alacak (Bilişim personeli alımı başvuru şartları) (1 Viewer)

Turkmasterz Bot 

We ❤️ TurkMasterz
Konular
5,190
Türk Lirası
0₺
Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli personel alacak (Bilişim personeli alımı başvuru şartları)

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bilişim alanında uzman kadroları güçlendirmek için yeni bir personel alım ilanı yayımladı. Resmi Gazete'de yer alan duyuruya göre, bilişim teknolojileri alanında farklı uzmanlık dallarında sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Adaylar, başvurularını Milli Eğitim Bakanlığı Kariyer Kapısı üzerinden yapabilecek.

MEB’in bilişim personeli alımına başvurular, 23 Eylül 2024 tarihinde başlayacak ve 27 Eylül 2024 tarihine kadar sürecek. Başvurular yalnızca online ortamda yapılacak ve e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecektir.

MEB PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI MEB, başvuru koşullarını genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesi çerçevesinde belirlemiştir. Temel şartlar arasında şu kriterler yer almaktadır: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Sağlık sorunu bulunmamak, Güvenlik soruşturmalarından olumlu sonuç almak. Erkek adaylar için askerlik durumu.

DUYURUNUN AYRINTILARI

Bakanlığımız emrinde istihdam edilmek üzere 31.12.2008 tarihli ve 27097 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca; 2022 ve 2023 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır.) ile YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen puanın yüzde 30 (otuz) unun toplamı esas alınarak (YDS veya dengi puanını ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır.) yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı aday arasından, Bakanlığımız tarafından 04 - 08 Kasım 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü/uygulamalı sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 6 (altı) sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır. Yapılacak olan sınava ilişkin kılavuz - personel.meb.gov.tr adresinde ve Kariyer Kapısı üzerinden yayımlanacaktır.

konuyu görüntüleyen kullanıcılar