Neler yeni

Webmaster Forum - Türkiyenin Yeni Freelancer Platformu | TurkMasterz.com

Yeni nesil Webmaster & Freelancer forumumuz ile kullanıcılarımıza hızlı ve güvenilir ticaret sunuyoruz.

Haber Bütçe görüşmelerinin takvimi belli oldu (1 Viewer)

Turkmasterz Bot 

We ❤️ TurkMasterz
Konular
13,469
Türk Lirası
0₺
Bütçe görüşmelerinin takvimi belli oldu

Meclis'in 2025 yılı bütçe görüşme takvimi belirlendi. Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 22 Ekim'de başlayacak görüşmeler, 29 Kasım'da tamamlanacak. Teklif aralık ayının başında Genel Kurul'a gelecek.

Meclis'in 2025 yılı bütçesine ilişkin görüşme takvimi belli oldu. Meclis Başkanlığı'na dün sunulan 2025 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edildi. Belirlenen takvime göre, bütçe, kesin hesap ve Sayıştay raporlarının komisyondaki müzakerelerinin bir ay sürmesi öngörülüyor. Programa göre, bütçe görüşmelerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın 2025 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ve 2023 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi'ne ilişkin 22 Ekim'de yapacağı sunumla başlanacak. Bütçe sunumunun ardından üyelerin hazırlıkları için komisyon çalışmalarına bir hafta ara verilecek. Plan ve Bütçe Komisyonunda 30 Ekim Çarşamba günü bütçenin geneli üzerindeki görüşmeler yapılacak, bakanlık ve kurumların 2025 yılı bütçe görüşmeleri 29 Kasım Cuma günü tamamlanacak. Komisyonda, kamu idarelerinin 2025 yılı bütçelerinin görüşme takvimi şöyle: 31 Ekim Perşembe: TBMM, Kamu Denetçiliği Kurumu, Sayıştay 5 Kasım Salı: Gençlik ve Spor Bakanlığı 6 Kasım Çarşamba: Tarım ve Orman Bakanlığı 7 Kasım Perşembe: Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 8 Kasım Cuma: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 12 Kasım Salı: Ticaret Bakanlığı 13 Kasım Çarşamba: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 14 Kasım Perşembe: Milli Eğitim Bakanlığı 15 Kasım Cuma: Hazine ve Maliye Bakanlığı 18 Kasım Pazartesi: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 19 Kasım Salı: Sağlık Bakanlığı 20 Kasım Çarşamba: İçişleri Bakanlığı 21 Kasım Perşembe: Dışişleri Bakanlığı 22 Kasım Cuma: Kültür ve Turizm Bakanlığı 25 Kasım Pazartesi: Milli Savunma Bakanlığı 26 Kasım Salı: Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 27 Kasım Çarşamba: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 28 Kasım Perşembe: Adalet Bakanlığı 29 Kasım Cuma: Cumhurbaşkanlığı

ARALIK AYINDA GENEL KURUL'A GELECEK Komisyonda, 2025 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2023 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi'nin maddeleri de 29 Kasım Cuma günü ele alınacak. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, kamu idarelerinin bütçelerini görüşmeye, her gün saat 10.00'da başlayacak ve günlük programın bitimine kadar çalışacak. Komisyondaki görüşmelerin tamamlanmasının ardından 2025 yılı bütçesinin, aralık başında TBMM Genel Kurulu'na gelmesi bekleniyor.

konuyu görüntüleyen kullanıcılar